Wpływ stresu na życie erotyczne

Dodano: 2012-11-22 12:39:25
Wyświetleń:
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Stres to jeden z tych czynników środowiska, który w znacznym stopniu determinuje nasze życie na wielu jego płaszczyznach. Dodatkowo nadmiar obowiązków i życie pod presją czasu (jego braku) sprawiają, iż nie trudno jest zatracić równowagę psychofizyczną bez której tak trudno jest funkcjonować. Zachwianie tej równowagi nie mówiąc już o jej utracie mają bardzo niekorzystny wpływ na życie seksualne zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Związane jest to z wydzielaniem przez organizm ludzki w nadmiarze prolaktyny zwanej hormonem stresu. Hormon ten dodatkowo wywołuje uczucie zmęczenia i brak zainteresowania seksem. Życie w ciągłym stresie, konieczność podejmowania ryzykownych decyzji prowadzą do stanów depresyjnych a te skutecznie obniżają nie tylko libido ale przede wszystkim sprawność seksualną. Prowadzą do oziębłości seksualnej i zaburzeń erekcji u mężczyzn a także do problemów z zajściem w ciążę u kobiet.
Najlepszym rozwiązaniem w walce ze stresem, notorycznym zmęczeniem i jego skutkami okazuje się być wysiłek fizyczny. Pozwala on bowiem na pozbycie się negatywnych emocji i napięcia nagromadzonego w mięśniach podczas całego dnia. Ponadto warto spróbować masaży relaksacyjnych, medytacji, kąpieli z użyciem olejków eterycznych, muzykoterapii, czy koloroterapi.
Czynnikami, które skutecznie mogą obniżyć poziom stresu są: aktywny wypoczynek, zbilansowana dieta, unikanie nadmiernej ilości kofeiny, tytoniu i alkoholu. Dobre rezultaty przynosi również rozmowa o dręczących nas problemach.
 

Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd