Koloroterapia w walce ze stresem i zmęczeniem

Dodano: 2012-11-22 12:56:01
Wyświetleń: 2066
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Kolory odgrywają niezwykle ważą rolę w naszym życiu. Nie zawsze mamy wpływ na kolory w otoczeniu, w którym np. pracujemy jednak one oddziaływują na naszą kondycję psychiczną i ciało. Od początku miały również swoją symbolikę. Kolory mogą wyzwalać energię, uspokajać i wyciszać. Ważne jest więc to w co się ubieramy (kolory garderoby), na jaki kolor malujemy pomieszczenia w których pracujemy, wypoczywamy, śpimy. Kolory mają również duże znaczenie w diecie. Pamiętajmy jemy też oczami. Kolory którymi się otaczamy, które wybieramy w garderobie tworzą wokół nas określona aurę, mogą zjednywać nam ludzi lub wręcz przeciwnie.
Kolory znalazły również swoje zastosowanie w medycynie w walce z wieloma chorobami lub też jako terapie wspomagające. Barwa jest zjawiskiem fizycznym i związana jest ściśle z różnymi długościami fal w zakresie widma elektromagnetycznego.  Chromoterapia nie tylko ukoi Twoje zmysły, pozwoli się odprężyć, odstresować. Oddziaływanie kolorami wpłynie na jakość i długość twojego snu. Człowiek zażywający codziennie odpowiednia dawkę snu szybko się regeneruje, jest kreatywny i pomysłowy, lepiej radzi sobie ze stresem zwłaszcza tym przewlekłym.
Kolory to narzędzie wykorzystywane w gabinetach odnowy, szpitalach, przychodniach.  Coraz większą wagę przywiązujemy również do kolorów wnętrz w domach i biurach. Barwy które zbawiennie wpływają na nasz układ nerwowy, łagodzą stres to zielony niebieski i biały.
Kolor zielony - uspokaja, sprawdza się w stanach zmęczenia i stresu. Pozwala przywrócić równowagę duchową i pewność siebie. Barwa ta pozwala uspokoić myśli w trudnych sytuacjach, odpocząć oczom. W gabinetach odnowy biologicznej  w chromoterapii pozwala obniżyć ciśnienie tętnicze krwi, poprawić nastrój, pomaga w leczeniu bezsenności i stresu.
Kolor niebieski - zastosowany w pomieszczeniach i kolorze garderoby wpływa na nas uspokajająco, pomaga skupić się i podejmować decyzje. Jako element garderoby sprawia, iż będziemy postrzegani jako osoba spostrzegawcza i dobrze zorganizowana. W leczeniu światłem działa przeciwzapalnie, wspomaga leczenie bezsenności, niweluje migreny i mdłości. Kolor biały - wprowadza harmonię zarówno do pomieszczeń jak i naszego życia psychicznego. Pomaga w walce ze stresem i koi nerwy. Kolory to nie recepta na wszystkie bolączki ale warto z nich skorzystać. Ich działanie jest uzasadnione i skuteczne w wielu aspektach życia.
 

Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd