Aktualnie znajdujesz się: Strona główna / Aktualności / Dieta w walce ze stresem

Dieta w walce ze stresem

Dodano: 2012-11-22 12:45:19
Wyświetleń: 2208
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Zdrowe odżywianie to nie tylko niezawodne oręże w walce o wysoki poziom i komfort życia. Obecnie obserwujemy jak długość naszego życia regularnie się wydłuża. Nie ma to natomiast przełożenia na jego wysoki poziom i komfort. Odpowiednia dieta nie tylko przedłuży nam życie ale umożliwi nam walkę ze stresem, który jest nieodzownym elementem egzystencji. Stres i związane z tym nieustanne przemęczenie w znacznym stopniu obniżają nam poziom życia. Skuteczną formą walki ze stresem jest odpowiednio dobrana dieta.
Skutecznym orężem jest dostarczanie organizmowi pięciu zbilansowanych posiłków dziennie. Ważnym elementem jest również ich regularność.  W walce o silny i odporny na stres organizm jest dostarczanie mu witamin z grupy B, C i E lecz nie w postaci suplementów choć i takiej formy nie wykluczamy, lecz bezpośrednio z pożywienia. Świeże owoce i warzywa to doskonałe ich źródło. Na stres i walkę z nim zaopatrzmy nasz organizm w magnez i cynk.
Dieta, wspomagająca nas w walce ze zmęczeniem i stresem powinna być bogata w mięso tłustych ryb, świeże owoce i warzywa orzechy nasiona słonecznika i dyni. Warto także spożywać produkty wysoko białkowe, które mobilizują organizm aby przekształcał dostarczony czy zgromadzony wcześniej tłuszcz w energię.
Walcząc ze stresem warto unikać cukrów, używek, tj. tytoń, alkohol, kawa, żywności przetworzonej, fast-foodów, substancji sztucznie dosładzających, napoi gazowanych.
 

Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd